Grys granitowy

Oferujemy Państwu grys granitowy – kruszywo otrzymywane przez rozdrobnienie płyt granitu wykorzystywane często jako materiał wykończeniowy, nawierzchniowy, dekoracyjny.

Grys granitowy, inaczej:

  • kruszywo,

  • szuter,

  • podsypka

to naturalny materiał bardzo często stosowany w pracach wykończeniowych jako surowiec nawierzchniowy i dekoracyjny.

Materiał ten zaliczany jest do kruszyw łamanych, gdyż powstaje w wyniku rozdrobnienia skały do kruszywa o wielkości od kilku do kilkudziesięciu milimetrów. Cechą charakterystyczną grysu granitowego są ostre krawędzie i nieregularny kształt. Taka forma kruszywa sprawia, że grys granitowy łatwo się poddaje i klinuje. Dzięki temu wykonane z niego powierzchnie są stabilne, twarde i trwałe. Ze względu na swoje walory estetyczne grys granitowy stanowi doskonałą dekorację na rabaty pięknie komponując się z roślinnością.

Granit jest skałą, którą cechuje wysoka trwałość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Właściwości te sprawiają, że grys granitowy jest doskonałym materiałem do aranżacji zewnętrznych. Sprawdza się jako materiał uzupełniający puste przestrzenie ogrodowe.

Wydajność 1 tony grysu granitowego przy grubości około 5 cm wynosi około 13 m2.

Granit występuje w kilku kolorach. Najpopularniejszym i najczęstszym kolorem grysu granitowego jest kolor szary. Skała ta przybiera również kolor szaro-rudy, rudy, czerwony, zielony i czarny. Tak ciekawa paleta kolorystyczna z widocznymi minerałami znajdującymi się w granicie, tworzącymi drobno lub gruboziarnistą strukturę, pozwala tworzyć ciekawe aranżacje przestrzenne.

Zainteresowanych grysem granitowym prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Potrzebujesz ekipy, która ułoży Ci kamień?

W HardStone możesz liczyć nie tylko na zakup granitu.
Pomożemy Ci zrealizować Twój projekt. Potrzebujesz ekipy?